Akciový tip na letošní rok: Proč velké americké banky?

| redakce

Akcie finančních institucí jsou dnes považovány za jedny z nejvíce rizikových. Mnozí významní portfoliomanažeři se však domnívají, že největší rizika finančního sektoru jsou již v ceně bankovních akcií zahrnuta a že ceny akcií poklesly natolik, aby se v roce 2012 mohly začít výrazněji zotavovat. Banky, které propadly nejvíce, by proto mohly svou výkonností příjemně překvapit a významně předčít ostatní sektory.

Na základě finančních ukazatelů se jako nejrizikovější jeví akcie Bank of America a Citigroup. JPMorgan spolu s Wells Fargo jsou naproti tomu relativně defenzivnějšími investicemi (mají nižší beta faktor a vyšší dividendový výnos). Poměry P/E a očekávaný růst zisku na akcii jsou u BoA, Citigroup a JPMorgan na velmi podobných hodnotách. Býčí trend bychom však v letošním roce mohli pozorovat u všech mega-cap finančních akcií, tedy také u Goldman Sachs a Morgan Stanley.

Thomas Lee: Akcie si dají pauzu, ale finanční sektor stále poroste Thomas Lee: Akcie si dají pauzu, ale finanční sektor stále poroste Hlavní investiční stratég JPMorgan neztrácí býčí náladu, pokud jde o americké akcie, ačkoli se index ...

Bank of America

Bank of America je druhou největší americkou bankou a finančním holdingem s aktivy v hodnotě více než 2,2 bilionu USD. Před dvěma lety, když se její akcie obchodovaly za 15,50 USD, nakoupil její akcie John Paulson a predikoval do konce roku 2011 růst na 30 USD. Akcie se ovšem vydaly opačným směrem a 19. prosince spadly na dvouletá minima kolem 5 USD za akcii. Nepomohli jim ani akcionáři formátu Paulsona nebo Buffetta.

Loňský rok uzavřela BoA s 58% ztrátou. Banka má velkou expozici v dluhové krizi eurozóny, pokračují i její právní spory kolem hypoték.

Společnost předčila očekávání, když 19. ledna oznámila výsledky za čtvrtý kvartál. Zisk dosáhl 15 centů na akcii. BoA se jeví o něco zdravější než v roce 2010. Agentura S&P doporučuje akcie "držet" a její dvanáctiměsíční cílová cena je 8 USD. Thomson Reuters dávají BoA známku 3 (ze stupnice 1 až 10).

Bank of America

Koncem třetího kvartálu drželo pozice v akciích Bank of America pětasedmdesát hedgeových fondů v celkové výši 2,3 miliardy USD. Z velkých jmen vsadili na tuto banku například John Paulson nebo Bruce Berkowitz. Nové pozice v akciích BoA iniciovali v uplynulém čtvrtletí mimo jiných také Ray Dalio, Mohnish Pabrai, Curtis Macnguyen nebo Jon Bauer. Naopak na straně prodejců stáli David Tepper, Bill Miller a Eric Mindich.

  • 1
  • 2
reklama
reklama