Mark Mobius: Evropa ani euro nezmizí, jen to bude něco stát. Stále se však orientuji na mladé trhy

| redakce

Evropa potřebuje přísná úsporná opatření, ovšem jakmile se s nimi vlády a lidé vyrovnají, euro nastoupí cestu vzhůru, aby do roku 2020 hrálo daleko významnější roli než v současnosti, tvrdí Mark Mobius, legenda investování do mladých trhů a jeden z mála otevřených, i když opatrných eurooptimistů. V současnosti věří komoditám a energetice, vydělat se podle něj ovšem dá i v populárním technologickém sektoru. Věří samozřejmě i mladým trhům, ačkoli ty budou dlouhodobě bojovat s hrozbou inflace.

Mark Mobius

1. Držte se energetiky

Mobius sází na rostoucí poptávku po energiích v rozvojovém světě. "Věřím diverzifikovaným těžebním společnostem, které se vedle produkce zabývají průzkumem, rafinací a distribucí."

Proto je také optimistou ohledně vývoje v Rusku. To nedávno překvapilo růstem HDP o 4,3 %, tedy rychlejším, než se čekalo. Konkrétně se mu líbí společnost Gazprom. Zajímavé jsou podle Mobia také investice do producentů elektřiny.

2. Software umí vydělávat

"Informační technologie čeká rychlý rozvoj například v Indii," tvrdí legenda fondového investování. Z tamních firem s globální působností se mu líbí například Infosys a Tata Consultancy Services. Firmy z rozvojových zemí mají šanci stále lépe konkurovat americkým a evropským gigantům díky příklonu ke cloud softwaru.

reklama
reklama