Dick Bove: Bankovní tituly letos posílí o čtvrtinu

| redakce

Americké bankovní stres testy jsou za námi. Dicka Bove, viceprezident akciového průzkumu v Rochdale Securities, očekává, že letos akcie bankovního sektoru posílí nejméně o 25 %. Investoři se díky zátěžovým testům ubezpečili, že jsou americké banky v dobré kondici, pro boom odvětví navíc hovoří i další faktory.

Richard Bove

Paradoxně jde hlavně o dluhovou krizi eurozóny, která přihrává americkým bankám klienty i investory prchající z problémy zmítané Evropy. Americké finanční společnosti zaznamenávají masivní příliv likvidity, kapitálu i depozit.

Bove připomíná, že byl rok 2011 pro bankovní průmysl třetím nejziskovějším v historii sektoru, ale nikoho to příliš nezajímalo. Až poslední zátěžové testy Fedu investory "probudily". Ti se konečně začali znovu zajímat o fundamenty a všimli si, jak se sektoru v minulém roce nezvykle dobře dařilo. Do určité míry se to promítlo v následném růstu cen finančních titulů.

Býčí doporučení na banky přišlo od Dicka Boveho den poté, co Fed oznámil, že se 15 z 19 největších amerických bank prokázalo dostatkem kapitálu, který by postačil i k překonání ekonomického poklesu úrovně deprese.

Zátěžové testy amerických bank: Fraška, nebo měřítko stability?

Přesto mnoho investorů ještě váhá a spekulanti nepřestávají sázet na pokles bank. Podle Boveho jsou ovšem sázky proti bankám fatální chybou.

Akciový tip na letošní rok: Proč velké americké banky?

  • 1
  • 2
reklama
reklama