1 000 USD za akcii: Protne cílovou pásku jako první Google, nebo Apple?

| redakce

Obě nově vyplácejí dividendu, jsou lídry mobilního trhu a soupeří v mnoha odvětvích. Řeč je o Applu a Googlu. Akcie obou firem se obchodují okolo 600 USD a nejednoho odborníka i příznivce těchto společností jistě napadlo, která z akcií jako první protne tisícidolarovou metu. Aktuálně to vypadá spíše na Google. Proč?

"Akcie Googlu mají šanci Apple v cíli na 1 000 USD předstihnout," říká Ken Hackel ze CT Capital, který do Googlu investoval. Je zároveň autorem knihy Security Valuation and Risk Analysis, která je pro mnoho zodpovědných investorů doslova biblí.

Cash flow Googlu je čitelnější

Ve světě superrychlého elektronického obchodování stále investuje jako za starých časů - sleduje kondici firem a soustředí se na cash flow a náklady kapitálu. "Investoři neocenili výsledky Googlu, ale firma má za sebou dobrý kvartál," upozorňuje Hackel. "Růst cash flow je stále nad 20 %. Něco proti?!" Během tří let by volné cash flow mělo vzrůst na 22,5 miliardy USD.

Hackel proto předpokládá, že většina trhu bude spíše věřit Applu v "honbě" za tisícidolarovou metou. Favorizuje ovšem Google, který má i díky stabilnějšímu vývoji nižší kapitálové náklady.

Apple
Google

Dividenda Applu: Nejen dárek pro investory, ale i signál dlouhodobého uklidnění na akciovém trhu? Dividenda Applu: Nejen dárek pro investory, ale i signál dlouhodobého uklidnění na akciovém trhu? Mnozí na to čekali a v úterý se jejich sen stal skutečností - Apple začne ...

  • 1
  • 2
reklama
reklama