Jak mohou sociální média americké ekonomice přinést 1,3 bilionu dolarů?

| redakce

Nedávná studie institutu McKinsey poukazuje na to, že sociální technologie mohou přinést ekonomice vysokou přidanou hodnotu a zvýšit produktivitu. Ve zkratce to znamená, že věci jako například zlepšená komunikace ve firmách a spolupráce se sociálními médii ve čtyřech hlavních ekonomických sektorech mohou přinést americké ekonomice dodatečných 0,9 – 1,3 bilionu USD.

Sociální média - ilustrační foto

Ekonomika bude těžit hlavně ze zvýšené produktivity

1,3 bilionu USD je už dost velké číslo na to, aby přitáhlo pozornost. V návaznosti na průzkum McKinsey z května 2011 bylo propočteno, že do roku 2018 bude Spojeným státům chybět 1,5 milionu datových analytiků a manažerů schopných vypořádat se s přílivem dat do podniků.

Větší zájem spotřebitelů a lépe fungující pracovní týmy by měly být dvěma nejdůležitějšími přínosy. Report také objasňuje současný boom akvizic sociálních médií ze strany firem jako Oracle, Salesforce nebo Microsoft. Velké společnosti s významnými korporátními klienty dávají miliardy na cokoli, co jim pomůže vylepšit jejich image před zákazníky nebo zavede do firem interní komunikační systém podobný Facebooku.

Sociální technologie, jako třeba různé wiki servery, instant messaging, vyhledání obsahu či uživatelská fóra, jsou podle studie obzvláště efektivní pro pracovníky zabývající se vztahy v rámci firmy i mimo ni. Jde například o generální manažery, obchodní zástupce, inženýry pracující v týmech na tvorbě nových produktů nebo lékaře zjišťující pacientovy potřeby. Příkladů je nepočítaně.

Od té doby, co pracují více samostatně, ale přitom mohou konzultovat různé problémy s ostatními, jejich produktivita stoupá. Získávají rady od kolegů, kteří mají jinou specializaci nebo na podobném projektu pracovali v minulosti. Mohou s nimi být snadno a rychle v kontaktu.

Facebook milují světoví zločinci Facebook milují světoví zločinci Facebook nedávno vstoupil na burzu a Mark Zuckerberg tím jen umocnil rozmach svého sociálněmediálního impéria. ...

  • 1
  • 2
reklama
reklama