Apple iPhone 5: Větší displej, lepší foťák, větší rychlost. Co na to investoři?

| redakce

Apple představil nový iPhone 5. Má větší displej (4 palce) než jeho předchůdci, vejde se na něj pět řad ikon. Je o pětinu lehčí než předchozí model 4S a má o 44 % lepší saturaci barev.

LTE dynamická anténa umí automaticky přepínat mezi různými sítěmi. AT&T, Verizon a Sprint Nextel budou telefon nabízet v USA, firma má dohody také v Kanadě, Japonsku, Evropě a Austrálii. Čip Apple A6 během prezentace prověřili svými hrami zástupci Electronic Arts.

Lepší foťák (8Mp, 3 264 x 2 448, rychlejší snímky). Baterie lepší než u modelu 4S - vydrží 8 hodin hovoru na 3G síti, 10 hodin na internetu přes wifi. Pokročilé panoramatické fotky při prezentaci iPhonu měly 28 megapixelů, kvalitnější je i video.

Přístroj má 3 mikrofony (dolní, přední a zadní), lepší reproduktor zajišťuje přirozenější zvuk hlasu. Nový dock konektor je o 80 % menší, oboustranný.

Jak se bude prodávat?

Odpověď zatím nikdo nezná. Apple doufá, že skvěle. Podle JPMorgan by prodeje iPhonu 5 mohly přispět růstu amerického HDP o téměř procentního bodu z očekávaného 2% růstu.

Jak na tom byly a jsou předchozí modely iPhonu s prodejem?

Jak přibývá uživatelů iPhonu

Reakce investorů na oznámené novinky u iPhonu 5 byla okamžitá, i když nijak extrémní. Více na Facebooku Investičního webu.

Pozornost na maximum! Heslo: iPhone 5 Pozornost na maximum! Heslo: iPhone 5 Větší displej? Hm, super. Vstup na sluchátka na straně, baterie s větší výdrží, rychlejší procesor? ...

reklama
reklama