Týden na trzích podle burzovních grafů: Čekání na zářijový propad

| Josef Košťál

V září byl zatím jenom jeden den výraznějšího poklesu. Vývoj doposud mate zaběhnuté očekávání, že září je medvědím měsícem. Nic však ještě "není ztraceno", očekávání se mohou vyplnit, protože nejčastěji k poklesům dochází v závěru měsíce.

Index S&P 500 se dostal k ceně 1 130 a celý týden uzavíral nad 200denním klouzavým průměrem. Stejná situace byla také v červnu a srpnu. V pátek se cena dokonce intradenně dostala nad 1 130, ale vrátila se zpět. Důvodem, proč k proražení nemusí dojít v nejbližších dnech, je to, že podmínky na trzích jsou velmi překoupené.

S&P 500 denní graf

S&P 500 technická analýza

Indikátor put call ratio se přeroloval do nákupního signálu, což je velmi pozitivní znamení.

Index volatility VIX je v downtrendu, což je také býčí signál. Na svém minimu byl v úterý. Následně pak v pátek uzavřel nad cenou 22 a vrátil se do svého předchozího rozpětí 22 až 28.

VIX denní graf

VIX technická analýza

Závěr: Cena indexu se nachází na důležité rezistanci. Vzhledem k silné překoupenosti je jedním z možných scénářů situace, kdy po krátkodobé prudké korekci bude cenový vývoj následovat předpoklady chování, které naznačují střednědobé indikátory. To znamená střednědobé pokračování pozitivního, růstového trendu, který začal prvního září.

reklama
reklama