Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci promarnili příležitost

| Josef Košťál

Znovu nezbývá nic jiného, než abych napsal, co píši poslední dva měsíce. Trh zůstává volatilní a nestabilní. Trvalo velmi krátkou dobu, než se graf s pozitivním potenciálem změnil na negativní. Trh se pohybuje v daném rozpětí. Býci po silné rally z pátku 11. listopadu v pondělí nevyužili šanci na prolomení klesající trendové čáry, která se zatím na grafu vytvořila.

Ve středu nám prohlášení agentury Fitch, že by pokračující dluhové problémy v Evropě mohly mít negativní vliv na banky ve Spojených státech, pěkně zavařilo a rozpoutalo slušný výprodej. Ve čtvrtek se už jen čekalo, zda se pokles zastaví na některé z nejbližších hladin podpory.

V každém případě není vše ztraceno, i když býci promarnili dobrou příležitost. Index S&P 500 ve čtvrtek sestoupil na minimální cenu 1 209, uzavřel na 1 216 a zatím se drží ve starém rozpětí 1 215 až 1 230. Na růst z této hladiny by se zpočátku jistě nahlíželo jen jako na další potvrzení rozpětí s hladinou odporu (rezistencí) mezi 1 275 a 1 290. Nicméně jasné prolomení dolů a uzavření denní svíčky pod 1 190 by změnilo současný graf na medvědí.

Mezi zavírací cenou ze 7. října a otevírací cenou z 10. října je stále neuzavřený cenový odskok, který by se měl uzavřít. Nicméně příští týden je ve čtvrtek Den díkuvzdání a v pátek je zkrácené obchodování, hodně lidí si bere dovolenou, takže bychom mohli zažít klidnější týden a od sledování amerického trhu si odpočinout. Den díkuvzdání patří do sezónního paternu a od středy bychom se mohli vézt na rostoucí vlně. Ale kdo ví.

S&P 500 - denní graf

S&P 500 - technická analýza
  • 1
  • 2
reklama
reklama