Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci uhájili pozice, ale byla to fuška

| Josef Košťál

Uplynulý týden byl ve znamení velkého očekávání, co přinese summit států EU. V pondělí se cena indexu S&P 500 dotkla 200denního klouzavého průměru, v úterý a ve středu se téměř nic nedělo, netrpělivě se čekalo na čtvrteční a páteční zasedání a cena indexu nedokázala vystoupat nad 200denní klouzavý průměr. Ve čtvrtek ECB snížila úrokovou sazbu a dopoledne indexy nadějně posilovaly. Po prohlášení prezidenta ECB, že se centrální banka nebude ve vyšší míře zapojovat do nákupu dluhopisů problémových zemí, však začal rapidní pokles.

Index S&P 500 uzavřel se ztrátou 2,1 % a vrátil se zpět do trojúhelníkové formace. Linie supportu tvoří spojnice minimálních říjnových a listopadových cen a rezistence je na spojnici maximálních cen. Pozitivní bylo, že objemy obchodů nebyly nijak závratné. V pátek se cena indexu vrátila pod 200denní klouzavý průměr, kdy objemy obchodů také nebyly přesvědčivé.

Index S&P 500 uzavřel pod 200denním klouzavým průměrem a pod klesající trendovou čárou. Zdá se, že býci mají snahu cenu přiblížit alespoň k maximální ceně z konce října a kulatému číslu 1 300. Na spodní straně je nyní důležitá zóna 1 175 až 1 200, protože prolomení trojúhelníkové formace může spustit další lavinu prodejů.

S&P 500 - denní graf

S&P 500 - technická analýza
  • 1
  • 2
reklama
reklama