Index S&P 500: Formace "Hlava & Ramena"

| Akcie.cz

Poklesy na akciových indexech jistě nezůstaly bez povšimnutí nejen investorské veřejnosti. A proto je vhodný čas ohlédnout se po analýze technické formace hlava a ramena na nejsledovanějším indexu S&P 500.

Denní graf S&P 500 (zdroj: Bloomberg)

Co se tedy stalo?

Index S&P 500 se ještě chvíli držel na hodnotách nad 1300 body. Došlo k doplnění formace do symetrického tvaru a utvořilo se dvojité pravé rameno. Zlomové místo bylo skutečně u zmiňovaných 1310 bodů.

Dále stálo v cestě pro potvrzení formace zlomení trendu. To proběhlo velmi agresivně a nedalo šanci na opakované vstupování do spekulací na pokles nebo vystupování z dlouhých pozic na protipohybu.

Pokles byl natolik silný, že došlo rovnou k prolomení i hranice krku formace hlava a ramena. Nekonal se žádný návratový protipohyb ani po prolomení trendové linie ani po prolomení hranice podpory, kterou tvořila linie krku.

Přibližná výška formace hlava a ramena, která se používá jako cíl pro následný pohyb pro prolomení hranice krku, byla využita naplno během pár dní. Cíl byl tedy naplněn rychleji než jsem očekával. To mě přivádí na myšlenku, jestli hranice, která byla označena jako dlouhodobější hrozba, která měla být pomyslným dnem poklesu, bude opravdu finálním dnem aktuálních poklesů.

  • 1
  • 2
reklama
reklama