Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci s Fedem před očima přešli do protiútoku

| Josef Košťál

Minulý týden bylo všech pět dní růstových. Pondělní zahajovací cena indexu S&P 500 byla 1 153,50 a páteční zavírací 1 216,01. Index za pět dní přidal 5,4 %, což je nejlepší výkon za osm týdnů.

Co tak mimořádný zisk způsobilo? Z ekonomického hlediska za rally mohou zprávy, že mají země BRIC zájem o odkoupení evropského dluhu, ve čtvrtek pak přišla zpráva o dohodě mezi ECB a některými centrálními bankami včetně Fedu o poskytnutí dolarové půjčky evropským komerčním bankám.

Celý minulý týden byl zaměřený na Evropu, a nepříliš pozitivní zprávy ze Spojených států (počet žádostí o podporu, inflace, vývoj průmyslové aktivity) trh nebral v úvahu.

Zdá se, že probíhají přípravy na dvoudenní zasedání Fedu příští týden a nikdo nechce být v krátkých pozicích. Říká se, že v cenách jsou z hlediska technické analýzy už všechny zprávy zahrnuté. Cena po pěti růstových dnech ztrácí moment, ovšem po krátkém „odpočinku“ lze očekávat, zejména po „nakopnutí“ od Bena Bernankeho, další posílení.

Z technického hlediska index S&P 500 ve čtvrtek uzavřel nad hladinou 1 200 a směřuje do oblasti 1 230 až 1 240, kde byla maximální intradenní cena 31. srpna a k horní linii kanálové formace. Další hladina rezistence je na 1 260, kde v červnu byla hladina podpory. Nejbližší hladina podpory je na 1 200, pak následuje 1 160 až 1 140. Uzavření pod 1 140 by bylo velmi negativním signálem.

S&P 500 denní graf

S&P 500 - technická analýza
  • 1
  • 2
reklama
reklama