Týden na trzích podle burzovních grafů: Kam se ztratila obrovská volatilita?

| Josef Košťál

Minulý týden se na trzích nic nedělo, vývoj indexu S&P 500 nepřinesl žádné překvapení. Denní rozpětí byla úzká a volatilita kromě pátku také výrazně nezaujala. Na konci loňského roku si byli všichni jisti dramatickým růstem volatility, ale po volnějším obchodování na konci prosince se ani v lednu zatím nic neděje. Za zmínku stojí extrémně nízké objemy obchodů, když index mírně posiloval. Kde jsou všichni kupci?

Z hlediska technické analýzy je index S&P 500 nakloněn dalšímu posílení. V nedávné době byly důležité dva dny pro potvrzení dalšího býčího vývoje – index uzavřel nad rezistencí v oblasti 1 260 a nad 200denním klouzavým průměrem. Minulý týden pak překonal maximální říjnovou cenu. Graf indexu je nyní ve střednědobém rostoucím trendu, ale kvůli růstu se příliš vzdálil od 200denního klouzavého průměru a začíná být překoupený.

Klesající trendová čára byla překonána, dominantní se stala naopak rostoucí trendová čára. Ta je zakreslená pod minimálními cenami z října a listopadu. Aktuálně je přibližně na hodnotě 1 240. Případné uzavření denní svíčky pod ní by probíhající rostoucí trend zpochybnilo.

S&P 500 - denní graf

S&P 500 - technická analýza
  • 1
  • 2
reklama
reklama