Týden na trzích podle burzovních grafů: Sezónnost hraje první housle

| Josef Košťál

Index S&P 500 při úterní novoroční rally využil sezónního patternu, potvrdil platnost prolomení klesající trendové čáry a uzavřel nad 200denním klouzavým průměrem na hodnotě 1 277. Následující dva dny po počátečních ztrátách index uzavřel v mírném plusu a v pátek v mírné ztrátě. Zdá se, že je téměř povinností, aby index otestoval maximální cenu ze října 2011, která je 1 293.

Na konci příštího týdne a pak třetí týden v lednu do hry vstoupí další sezónní pattern. Nakonec se může ukázat, že bylo úterní překonání rezistence falešné. Samozřejmě je možné úplně všechno, ale technickou analýzu také podporují pozitivní ekonomické ukazatele. V pondělí začne vyhlašování hospodářských výsledků, tradičně začíná hliníkárenská společnost Alcoa. Aby situace nebyla tak jednoznačná, společnost předběžně ohlásila snížení výrobní kapacity a její akcie v pátek klesaly.

Pozitivní výhled na další vývoj indexu S&P 500 se změní, jestliže na denním grafu uzavře pod hladinou 1 260. To by pro investory bylo velkým zklamáním a ukázalo by se, že prolomení bylo falešné. Nejbližší hladiny odporu jsou na hladině 1 293 a potom na kulatém čísle 1 300.

S&P 500 - denní graf

S&P500 06012012
  • 1
  • 2
reklama
reklama