Americké, evropské a německé akcie: Ceny by měly jít "do strany", pokles není vyloučen

| Martin Krajhanzl

Pro další vývoj amerických akcií (index S&P 500) bude klíčová úroveň 50denního exponenciálního klouzavého průměru (nyní okolo 1 400 bodů), na kterém se předchozí pokles zastavil. Pro evropské akcie (index DJ EuroStoxx 600) představuje 50denní klouzavý průměr důležitou úroveň podpory. V Německu (index DAX) jsou na tom akcie technicky vzato lépe než v Evropě jako celku.

S&P 500

Index svůj nárůst ukončil poblíž předchozího dvojnásobného vrcholu. Poté následoval pokles až k 50dennímu klouzavému průměru. MACD se i přes přiblížení ke spouštěcí linii nepodařilo vydat nákupní signál. Následoval pokles. ROC20 se udrželo v mínusu, ROC60 nově spadlo pod svůj 20denní klouzavý průměr. RSI kleslo pod 14denní klouzavý průměr i hranici 50 bodů (prodejní signál).

Situaci na technických indikátorech výrazně zhoršil páteční pokles. I když se dá očekávat stabilizace po prodělaném propadu, index se pravděpodobně v rostoucím trendovém kanálu neudrží. Pro další vývoj bude klíčová úroveň 50denního exponenciálního klouzavého průměru (nyní okolo 1 400 bodů), na kterém se předchozí pokles zastavil. Pokud tato úroveň podpory vydrží, očekáváme vývoj do strany, při jejím proražení hrozí propad.

S&P 500 - technická analýza

Rally nekončí: 11 důvodů, proč stále věřit v růst cen akcií Rally nekončí: 11 důvodů, proč stále věřit v růst cen akcií Americké akcie se v průběhu týdne vrátily do blízkosti svých několikaletých maxim. Vedle optimismu ohledně ...

reklama
reklama