S&P 500, DAX: Technická analýza naznačuje spíše pokles

| Martin Krajhanzl

Očekáváme, že se index S&P 500 pokusí překonat nedávné lokální maximum okolo 1 466 bodů, ale potenciál případného růstu je jen omezený. Proto odhadujeme, že index uzavře týden poblíž současných úrovní. Německé akcie (DAX) podle nás během týdne otestují spodní hranici rostoucího trendového kanálu, což rozhodne o dalším vývoji. Při jejím proražení by hrozil ostřejší pokles.

S&P 500

Index se celkem rychle dokázal oklepat ze ztrát a opět se přiblížil nedávným pětiletým maximům. Klouzavé průměry rostou v býčí formaci. MACD zastavilo pokles a blíží se ke spouštěcí linii. ROC20 lehce kleslo a nadále se drží mírně v plusu. ROC60 naopak stouplo nad svůj 20denní klouzavý průměr a je opět blízko nedávnému maximu. RSI vzrostlo a těsně se dostalo nad 14denní klouzavý průměr.

Celkově jsou technické indikátory lehce negativní. Navíc se index nachází poblíž nedávných maxim. Očekáváme, že se index pokusí překonat nedávné lokální maximum okolo 1 466 bodů, ale potenciál případného růstu je jen omezený. Proto odhadujeme, že index uzavře týden poblíž současných úrovní.

S&P 500 - technická analýza
  • 1
  • 2
reklama
reklama