Akcie pohledem technické analýzy: Dalším poklesům zabrání až další úrovně podpory

| Martin Krajhanzl

Americké, evropské a německé akcie by měly v příštích dnech spíše mírně klesat. Úrovně podpory jsou vzdálené ještě několik procent, naopak k proražení rezistencí trhy jen sotva najdou sílu. Řecko zatím stále čeká na peníze a bude podle odhadů Troiky potřebovat další desítky miliard v dalších letech, fiskální útes se teprve začíná řešit.

S&P 500

Výsledek amerických voleb přinesl prudký pokles indexu. Ten prolomil důležité úrovně podpory a sklouzl až k 200dennímu exponenciálnímu klouzavému průměru. MACD pokračuje v poklesu, zároveň je pod spouštěcí linií. Obě ROC v mínusu, ROC60 navíc pod svým 20denním klouzavým průměrem. RSI pokračovalo v poklesu až k hranici přeprodanosti, kde se (prozatím) stabilizovalo.

Situace na technických indikátorech je dále negativní. Na druhou stranu se teď index nachází nad důležitou úrovní podpory. Pro další vývoj bude klíčové, zda index zastaví pokles na 200denním exponenciálním klouzavém průměru (pak by následovala stabilizace), nebo pod něj klesne. Každopádně si myslíme, že dojde k jeho testování (pravděpodobně na konci týdne).

S&P 500 - technická analýza

Týden na trzích podle burzovních grafů: Medvědi dominují, VIX ale katastrofu zatím nepotvrdil Týden na trzích podle burzovních grafů: Medvědi dominují, VIX ale katastrofu zatím nepotvrdil Po dlouhé době investoři zažili "výživný" týden. Index S&P 500 znovuzvolení amerického prezidenta přivítal propadem ...

reklama
reklama