Akcie pohledem technické analýzy: Mírný optimismus před důležitými zasedáními

| Martin Krajhanzl

V úterý a ve středu zasedá měnový výbor amerického Fedu, evropští politici se chystají na další summit, ale tradery zajímají technické úrovně. Evropské, německé i americké akcie před sebou nemusejí mít špatný týden.

S&P 500

Index se po krátkém zaváhání vrátil k 50dennímu klouzavému průměru, který nyní působí jako úroveň odporu. MACD jasně roste a drží se nad spouštěcí linií, ROC20 vyskočilo nad nulu a vydalo nákupní signál, RSI zastavilo chvilkový pokles na hranici 50 bodů a pokračuje v růstu.

Situace na technických indikátorech nadále vypadá pozitivně, což bude nejspíše tlačit index výše. Očekáváme, že se během tohoto týdne dostane až k lokálnímu vrcholu ze začátku listopadu okolo 1 430 bodů.

S&P 500 - technická analýza

Týden na trzích podle burzovních grafů: Katastrofa se zatím nekoná, politici mají ještě pár týdnů čas Týden na trzích podle burzovních grafů: Katastrofa se zatím nekoná, politici mají ještě pár týdnů čas Index S&P 500 je ve fázi vyčkávání. Přestože dokázal v posledním listopadovém týdnu prolomit rezistenci ...

reklama
reklama