Akcie pohledem technické analýzy: Ztráty mohou pokračovat, i když jsou indikátory mírně pozitivní

| Martin Krajhanzl

Hlavní světové akciové indexy mají z technického hlediska co nabídnout. Indikátory jsou stále mírně pozitivní například v USA, kde ale investory nejvíce zajímají jednání o fiskálním útesu, což ukázalo i pondělní obchodování, které se vezlo na pozitivní vlně, ačkoli fundamentální data z amerického trhu (index aktivity newyorského Fedu) byla negativní.

S&P 500

Index svůj růst zastavil na lokálním maximu, kterého dosáhl před listopadovými volbami. MACD se pomalu otáčí a naznačuje, že může ještě do konce roku vydat prodejní signál. ROC20 se pohybuje okolo nejvyšších hodnot za poslední půlrok, ROC60 je naopak v mínusu. RSI klesá nově pod svůj 14denní klouzavý průměr a současně se blíží k hranici 50 bodů.

Situace na technických indikátorech je stále mírně pozitivní, ale momentum ukazuje na možné otočení, což sedí i na vývoj hodnoty indexu z posledních dvou dnů (psáno v pondělí - pozn. red.). Očekáváme, že index bude mít během týdne tendenci k navýšení ztrát z posledních dní.

S&P 500 - technická analýza

Týden na trzích podle burzovních grafů: Logická korekce zatím býky strašit nemusí Týden na trzích podle burzovních grafů: Logická korekce zatím býky strašit nemusí Závěrečná hodnota indexu S&P 500 byla v pátek 7. prosince 1 418,07 bodu, o týden ...

reklama
reklama