Týden na trzích podle burzovních grafů: Příjemná změna, ale plná volatility

| Josef Košťál

Extrémně přeprodaný trh podpořil pondělní téměř 2% rally. Cena indexu S&P 500 by se měla vrátit k 20dennímu klouzavému průměru, který je momentálně v zóně 1 340 až 1 350. V úterý cena před uzavřením trhů odevzdala slušný zisk, ve středu se pak situace opakovala v opačném gardu – strašidelná ztráta se otočila do mírného zisku. Mohli jsme si připadat jako na houpačce a celý týden uzavřel se ziskem 1,7 %. Po třech ztrátových týdnech je to příjemná změna, květnová ztráta se snížila na 5,7 %.

Současné obchodování na amerických trzích je nejvíce ovlivněno vývojem v Evropě – Řeckem a diskuzemi o jeho případném vystoupení z eurozóny. Přestože ze Spojených států většinou přicházejí pozitivní nebo neutrální zprávy, poklesy na amerických indexech se zdůvodňují nejistotou v Evropě. Znovu se nabízí otázka, jakou váhu přičítat diverzifikaci portfolia v rámci regionů.

Nejbližší support je na psychologické hladině 1 300 a na 200denním klouzavém průměru v blízkosti 1 280. V případě, že cena evidentně uzavře pod 200denním klouzavým průměrem, trh vstoupí do medvědí fáze.

S&P 500

S&P 500 - technická analýza
  • 1
  • 2
reklama
reklama