Akcie pohledem technické analýzy: Týden by měl být konečně červený

| Martin Krajhanzl

Hlavní světové indexy v čele s americkými se pohybují na několikaletých maximech. Technické indikátory jsou sice býčí, ale i mírná korekce, kterou očekáváme, je srazí teprve na silné úrovně podpory.

S&P 500

Index se v uplynulém týdnu pohyboval v blízkosti psychologické hranice 1 500 bodů. MACD sice chvilku zaváhal, ale stále se drží těsně nad spouštěcí linií. Navíc je okolo nejvyšších úrovní za poslední půlrok. Obě ROC tlumí předchozí pokles. ROC60 nad svým 20denním klouzavým průměrem. RSI se vrátilo těsně nad hranici překoupenosti (70 bodů).

Celkově jsou technické indikátory neutrální, překoupené RSI by mohlo vyvolat pokles, na který by poté navázal i možný prodejní signál na MACD. Očekáváme, že se index bude v průběhu tohoto týdne obchodovat kolem úrovně 1 500 bodů, pokles pod tuto úroveň může vyvolat technickou korekci do oblasti 20denního klouzavého průměru.

S&P 500 - technická analýza

Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci v USA odolávají, korekce stále nikde Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci v USA odolávají, korekce stále nikde Pátý týden roku 2013 byl opět zelený. Údaj o HDP zaskočil, index S&P 500 uzavřel ...

reklama
reklama