certifikáty

Patentové počty: Česká věda v rámci regionu drží pozici, ale na světovou špičku nemá Patentové počty: Česká věda v rámci regionu drží pozici, ale na světovou špičku nemá

Dvě zprávy – první dobrá a druhá netradičně taky. Nejprve skóre: Rusko - ČR 2:1. Ale žádný strach. Zaprvé nejde o lední hokej, ale o "soutěž patentů" v USA, tedy počet patentů nahlášených u příslušného amerického úřadu. Zadruhé, Česko sice prohrává, ale jen v absolutním vyjádření. Přepočteno na počet obyvatel jsme v roce 2011 rozdrtili Rusy 4:1.

Nejlepší investiční certikáty Nejlepší investiční certikáty

Mezi českými drobnými investory získávají na oblibě investiční certifikáty. Jak fungují, keré patří mezi nejoblíbenější, kolik na nich může drobný investor vydělat a jaké konkrétní investiční certifikáty jsou vhodné pro současnou situaci na trzích? V pořadu Tržiště na Rádiu Česko odpovídali šéfredaktorovi Investičního webu nejen na tyto otázky investiční ředitel Volksbank Petr Pokorný a hlavní makléř společnosti Cyrrus Kamil Kricner.

Certifikáty: Regulace a transparentnost Certifikáty: Regulace a transparentnost

Pojem investiční certifikát není právní úpravou specificky vymezen, zákonnou definici tedy v rámci právního řádu České republiky nenajdeme. Více než o právní pojem se jedná o pojem ekonomický, respektive investiční.

Asset management: Cesta k lepší správě investic Asset management: Cesta k lepší správě investic

Investor má v zásadě tři možnosti investic: přímo prostřednictvím makléřské společnosti, do podílových fondů, nebo si zvolit správce majetku (asset managera), který mu spravuje individuální portfolio. Kdo může asset management v České republice nabízet? Je tento způsob investování dostupný drobným investorům? A jaké jsou jeho výhody oproti kolektivnímu investování? Jak funguje asset management, vysvětluje Štěpán Pírko ze společnosti Colosseum.

Překonejte trh s pomocí bonusových certifikátů Překonejte trh s pomocí bonusových certifikátů

Pokud chcete investovat na akciovém trhu, můžete tak učinit buď sami, nebo svěřit peníze některému z podílových fondů, jejichž manažeři to rádi a za vysoký poplatek budou dělat za vás. Drtivá většina podílových fondů však nikdy nepřekoná svůj srovnávací index (tzv. benchmark), a proto je častěji výhodnější investovat s nízkými poplatky přímo do takového indexu, což je čím dal snadnější díky široké nabídce moderních investičních produktů, například indexových investičních certifikátů.

Bonusová sázka na potrubí Bonusová sázka na potrubí

Francouzská společnost Vallourec je světovou jedničkou ve výrobě potrubí, které slouží převážně k transportu ropy a plynu. Není tedy divu, že společnost z indexu CAC-40 zaznamenávala solidní obchody v době rostoucí poptávky po ropě a plynu, kdy ropné společnosti navyšovaly kapacity a těžily na nových ropných polích