fondy

Jak poznat dobrý fond? 11 pravidel pro drobné investory Jak poznat dobrý fond? 11 pravidel pro drobné investory

V době, kdy roste preference bezpečí, ale trvá požadavek zhodnocení nad úrovní běžných či spořicích účtů, jsou zajištěné fondy zajímavou možností. "Investování do zajištěných fondů s sebou nese mnoho výhod a kdokoli, kdo má volné finanční prostředky a chce je s minimem úsilí zhodnotit, by měl o tomto druhu investice uvažovat. Je ovšem nutné myslet na hlavní zásady investování," říká Jan Barta z ČSOB Asset Management.

Při výběru fondu je potřeba zvážit všechna rizika Při výběru fondu je potřeba zvážit všechna rizika

Každá investice přináší jistá rizika. Již při výběru burzovně obchodovaného fondu zvažte, jak velký pokles hodnoty investice unesete. V horizontu několika týdnů se může hodnota akciového ETF propadnout i o desítky procent. S investicemi do burzovně obchodovaných fondů však souvisejí i další rizika.

Jak může český korunový investor vsadit na velké zahraniční firmy? Jak může český korunový investor vsadit na velké zahraniční firmy?

Co kdyby vám někdo nabídl možnost stát se spolumajitelem některé ze společností, jako jsou Apple, Adidas, Allianz, Amazon, Boeing, Daimler, Nestlé či Exxon Mobil? Stačí přitom tak málo, částka v řádu stokorun. Investice do těchto společností jsou totiž dnes dostupné i pro drobného investora investujícího v české koruně.

Poplatky předem? Zvažte to! Poplatky předem? Zvažte to!

Uvažujete o pravidelném investování do fondů? Pak dobře zvažte, zda na začátku předplatit vstupní poplatky "se slevou", nebo je hradit v plné výši s každou zaslanou investicí.

ETF: Ideální nástroj pro inteligentně diverzifikované portfolio ETF: Ideální nástroj pro inteligentně diverzifikované portfolio

ETF (exchange traded funds) se stávají na českém trhu stále populárnějšími. V čem spočívá hlavní výhoda produktu? Rozhovor s Karlem Piovarcsym, ředitelem Saxo Bank Prague, o investování do ETF.

Sedmero důvodů investovat přes podílové fondy Sedmero důvodů investovat přes podílové fondy

Investování na vlastní pěst, nebo sázka na kolektivní investování (podílové fondy)? Otázka, kterou si dává řada začínajících, ale i pokročilých investorů. Důvody, které mluví pro investice do otevřených podílových fondů, prezentuje Miloš Filip z ING Investment Management.

Jak vybírat podílový fond? Poradí vám finanční poradce Jak vybírat podílový fond? Poradí vám finanční poradce

Kdo by měl drobným investorům poradit s výběrem podílových fondů a jak často by měl klient analyzovat své portfolio? Nápovědu nabízí Pavel Hoffman, místopředseda představenstva IKS-KB.

Jak vybrat podílový fond? Rady od profesionálů Jak vybrat podílový fond? Rady od profesionálů

Podle jakých kritérií by měli drobní investoři vybírat podílový fond? Na co si dát při výběru pozor a jak se orientovat v nabídce investičních společností? Praktické rady nabízí Martin Burda, ředitel Investiční společnosti České spořitelny.

Pavel Hoffman: Češi stále věří akciím Pavel Hoffman: Češi stále věří akciím

Poslední statistiky ze Spojených států ukazují, že drobní investoři stahují peníze z akciových fondů. Mluví se o tom, že přestávají věřit akciím. Děje se něco podobného v Česku? Odpovídá Pavel Hoffman, místopředseda představenstva IKS-KB.

V Evropě roste obliba tzv. multifondů V Evropě roste obliba tzv. multifondů

Investoři v celé Evropě v čele s Velkou Británií zvyšují od roku 2007 své investice do tzv. "multifondů". Vyplývá to z průzkumu agentury Cerulli Associates, která se specializuje na výzkum trhu v oblasti finančních služeb. Investují do nich jak drobní investoři, tak velké finanční instituce.