investování

12 investorských slepých uliček 12 investorských slepých uliček

Investoři se na trzích nechovají rozumně. Co za touto iracionalitou stojí? Podle odborníků na behaviorální finance brání rozumnému uvažování na trhu řada kognitivních zkreslení.

Neztrácejte čas s ekonomickými analýzami. Investujte podle ceny, letos třeba do bank nebo realit Neztrácejte čas s ekonomickými analýzami. Investujte podle ceny, letos třeba do bank nebo realit

Mnozí investoři se domnívají, že největších zisků dosáhnou, pokud budou denně věnovat několik hodin analýzám ekonomické situace. Ať k takovým patříte, nebo ne, máme pro vás jedno doporučení: Všechny analýzy a předpovědi ekonomiky ignorujte! Může to znít troufale, ale pokud na burze chcete dosáhnout zisku, je to ta nejlepší rada, jaké se vám může dostat.

Alternativa pro multimilionáře i drobné investory: Investice do diamantů v kostce Alternativa pro multimilionáře i drobné investory: Investice do diamantů v kostce

Diamanty jsou zajímavou investiční alternativou, která překvapivě nevyžaduje žádný velký kapitál. Shrnutí roku 2012, doporučení investice pro jednotlivé typy investorů a nabídku malých kamenů pod jeden karát představuje Luboš Říha, ředitel Diamonds International Corporation.

Pasivní investice do komodit: Rolování může být problém! Pasivní investice do komodit: Rolování může být problém!

Není komodita jako komodita a není výnos jako výnos. Při pohledu na grafy výkonnosti jednotlivých komodit zjistíme, že neumí s dostatečnou přesností odrážet faktor takzvaného rolování kontraktů.

Drobný investor má proti profíkovi pár výhod Drobný investor má proti profíkovi pár výhod

Vaši největší investiční konkurenti – profesionální tradeři a investoři - by vás možná při denním obchodování porazili levou zadní. Většina profesionálů není hloupých ani nekompetentních a věřte, že jsou natěšeni na to, až s vámi změří síly. Přesto nezoufejte, neznamená to, že byste se kvůli tomu měli automaticky považovat za outsidery trhu.

Toto je 7 nejnebezpečnějších slov v investování Toto je 7 nejnebezpečnějších slov v investování

"Musejí vědět něco, co já sám nevím." Magická formulka, která podle slavného newyorského profesora financí Aswatha Damodarana zaslepila mysl nejednoho jinak racionálně uvažujícího investora. Zapamatujte si těchto sedm slov a zakažte jim ovládnout váš mozek při ohodnocování akcií.

Dopady nízkých sazeb na drobné investory Dopady nízkých sazeb na drobné investory

Dnes a denně slyšíme, že jsou úrokové sazby u většiny "předních" měn nízké, doslova na historických minimech. Politika nulových úrokových sazeb, označovaná v zahraničí zkratkou ZIRP (zero interest rates policy), se stává součástí hospodářského života a je pravděpodobné, že se situace nezmění, dokud bude přetrvávat stávající hospodářská malátnost.

Vybíráte online makléřskou firmu? Srovnání poplatků za obchodování na pražské burze Vybíráte online makléřskou firmu? Srovnání poplatků za obchodování na pražské burze

Počet drobných investorů využívajících služeb online brokerů se v posledních letech razantně zvýšil. Investor by měl při výběru z množiny renomovaných obchodníků věnovat pozornost poplatkům.

Investujte jednoduše Investujte jednoduše

Peter Andrew Buffett, syn investorské legendy Warrena Buffetta, vydal v roce 2010 knihu "Život je takový, jaký si ho uděláme" Totéž platí o světě investic – investování je takové, jaké si ho uděláme. A jelikož krása a síla spočívají v jednoduchosti, inspirujte se následujícími radami a vdechněte svým investicím kouzlo jednoduchosti.

Investování je jako život: Jak být produktivnější? Investování je jako život: Jak být produktivnější?

Nedaří se vám zvýšit vlastní produktivitu? Jak se lépe koncentrovat na práci a investování a být v novém roce úspěšnější, radí newyorský investiční poradce Joshua Brown.