Naučte se investovat od Larryho Williamse a českých investičních profesionálů

| redakce

Největší investiční summit svého druhu ve střední Evropě, MoneyExpo 2011, se uskuteční 18. a 19. června v Top hotelu Praha v Praze na Chodově. Profesionální investoři, tradeři a finančníci nabídnou své know-how všem, které zajímá správa a budování vlastního majetku. Prezentovány budou konkrétní příklady klasických i alternativních investic s vysokou mírou zhodnocení, například investice do afrických akcií, drahých kovů, vína a výtvarného umění. Začínající investoři zase získají odborný základ, na kterém mohou stavět své investiční aktivity.

"V současné éře světového hospodářství stále nabírají na významu komodity a země, kde se tyto komodity nalézají, proto Afrika bude hrát čím dál významnější roli. Nejdříve je ovšem potřeba odstranit řadu překážek, rizik a výzev, pouhá rozvojová pomoc tyto problémy neřeší. Investorská pozornost se bude zaměřovat právě tímto směrem, jenže vydělají jen ti, kteří budou mít správné informace," vysvětluje Roman Dvořák.

Podle něj se pomalu proměňuje vnímání Afriky jako zpustošeného kontinentu s dědictvím kolonializmu, který potřebuje peníze. V budoucnosti bude považována za prostor, který potřebuje investice a ekonomický růst, převládne nový styl ekonomické i lidské pomoci s dlouhodobým pozitivním efektem jak pro investory, tak pro africký lid. "Bude to běh na dlouhou trať a je na vás, zda u toho budete a pomůžete Africe."

O důležitosti komodit, konkrétně zastoupení drahých kovů v portfoliu každého investora je přesvědčen i Jan Dvořák, specialista na makroekonomickou analýzu a drahé kovy. "Spoléhat na akcie, obligace či na bankovní vklady je riziko, naopak za přístav bezpečí v neklidných dobách jsou považovány drahé kovy," říká a hned vysvětluje důvody: "Klíčové jsou investiční vlastnosti drahých kovů: jsou časem prověřeným uchovatelem reálné hodnoty, nelze je tisknout jako peníze, v případě potřeby je možné je relativně snadno převážet."

Jan Dvořák zároveň odmítá tvrzení, že se cena zlata odvíjí výhradně od kurzu dolaru. "Cena zlata neroste jen v dolarech. V minulých týdnech dosáhla historických maxim i v eurech a dalších světových měnách."

Jak tedy efektivně investovat do drahých kovů?

Způsobů je několik – od nákupu akcií těžařských firem, přes "papírové zlato" a deriváty až po fyzické kovy. Plusy a mínusy jmenovaných metod i řadu dalších důležitých informací o investování do tohoto segmentu bude Jan Dvořák prezentovat 19. června od 9 hodin účastníkům MoneyExpo 2011, největšího investičního summitu svého druhu ve střední Evropě.

Významem je investiční summit MoneyExpo 2011 srovnatelný s podobnými akcemi pravidelně pořádanými ve světových finančních centrech. Na rozdíl od nich se však nebude opakovat, pořádající firma Financial Progress Group upozorňuje, že půjde o jediný ročník MoneyExpo, v podobně exkluzivní sestavě se finančníci v Praze už nesejdou.

VÍCE O INVESTIČNÍM SUMMITU MONEYEXPO 2011 ZJISTÍTE NA OFICIÁLNÍM WEBU

  • 1
  • 2
reklama
reklama