Čeho se nejvíc bojíme v investování a které typy investic máme nejraději?

| redakce

V České republice investuje více než čtvrtina obyvatel. Češi nejčastěji volí cestu spořicích účtů nebo podílových fondů, třetím nejoblíbenějším nástrojem pro zhodnocování peněz jsou akcie. Termínované vklady se umístily na čtvrtém místě.

Lidé raději investují svépomocí než s poradcem či makléřem, služby poradců či makléřů využívá pouze 37 % z těch, kteří investují. Čím to je? "Lidé potřebují pomoci se složitějšími investicemi, nakupovat a prodávat akcie nebo jiné investiční nástroje však mohou sami jednoduše prostřednictvím internetové aplikace. Při svém rozhodování oceňují investiční zpravodajství, komentáře, analýzy nebo seznamy investičních doporučení, které pro ně makléři a analytici vytvářejí," tvrdí makléř David Brzek z Fio banky.

A čeho se Češi nejvíce obávají? Samozřejmě znehodnocení vkladů a nepředvídatelných rizik, jako jsou například klimatické podmínky či živelné katastrofy.

Kolik Čechů investuje
Spořicí účty a podílové fondy u Čechů vedou
Největší část investic Čechů jde do spořicích účtů

Investujte stejně, jako jíte Investujte stejně, jako jíte Na každé potravině dnes najdete štítek s energetickou hodnotou a doporučenými denními dávkámi jednotlivých živin. ...

  • 1
  • 2
reklama
reklama