Investiční tipy pro ženy od samotného Warrena Buffetta

| redakce

Moderátorka FOX Business Network Liz Claman prezentuje nejzajímavější postřehy z interview s legendárním miliardářem Warrenem Buffettem, který televizní stanice uvedla týden po Buffettově setkání s akcionáři Berkshire Hathaway.

Warren Buffett

Jak se žena může stát zkušenou investorkou?

Zkušená investorka se nijak neliší od jakéhokoli jiného vzdělaného investora, kterému neschází motivace. Musí toho hodně prostudovat a přečíst. Informace jsou při investování zásadní.

Je také přínosné se podívat na to, co stálo za úspěchem slavných investorů: Buffett odjakživa nakupoval dobře řízené společnosti, které měly konkurenční výhody.

Vždy si kladl dvě otázky:

  • Je firma jedničkou, nebo přinejhorším dvojkou ve svém oboru?

  • Je řízena charismatickými a schopnými manažery?

Investuje Buffett do společností řízených ženami?

Buffetta nezajímá, zda firmu řídí žena, muž, nebo snad mimozemšťan. Rozhodující je, zda je řízena dobře a má potenciál růst. Nepopírá, že rád nákupem společností řízených ženami (jako například Pampered Chef nebo Business Wire řízené Cathy Baron Tamrazovou) podpoří sen mnoha žen o úspěchu v podnikání.

Jak poznat zajímavou akcii? Jak poznat zajímavou akcii? Za hodnotovou akcii můžeme považovat takovou, která se obchoduje za nižší cenu, než jaká je ...

  • 1
  • 2
reklama
reklama