zaměstnání

Jak ve firmě prosadit skvělý nápad Jak ve firmě prosadit skvělý nápad

Práce ve velkém kolektivu s sebou kromě nesporných výhod přináší i některé překážky. Zejména ti, kteří se snaží efektivně řešit problémy, neustále narážejí na potřebu přesvědčit ostatní, že právě jimi navrhované řešení je to nejlepší. Ať již před potřebou přesvědčit své kolegy stojíte, nebo ne, měli byste vědět, jak se na takovou situaci připravit.

 Buďte letos lepším šéfem své firmy Buďte letos lepším šéfem své firmy

Pokud můžeme hádat, bylo alespoň některé z vašich letošních novoročních předsevzetí, že začnete hubnout, přestanete kouřit nebo začnete chodit do fitness centra. Ale nejpozději do konce ledna vezmou všechna předsevzetí zasvé. Když se už nemusíte trápit s hubnutím nebo odvykáním kouření, proč si nezadat velký úkol být lepším manažerem? Jak na to, aby to s ním nedopadlo stejně jako se všemi novoročními sliby?

Nejhloupější věty z pracovních pohovorů Nejhloupější věty z pracovních pohovorů

Pomlouvání předchozího zaměstnavatele, nedostatečné znalosti o konkrétní pozici nebo nicneříkající, plytké odpovědi. Takové přešlapy z pracovních pohovorů se již staly "klasikou". Éra sociálních sítí s sebou ale přináší nové nešvary.

Kde se bude dobře shánět práce v roce 2013? Kde se bude dobře shánět práce v roce 2013?

Dluhová krize bude evropské zaměstnavatele dusit i v prvním čtvrtletí 2013. Vyplývá to z dat společnosti Manpower, která sleduje náborové aktivity zaměstnavatelů po celém světě. Zatímco v Evropě jde index Manpower pro první tři měsíce příštího roku do mínusu, Amerika i Asie jsou v plusu.

Evropský paradox: Firmy hledají lidi, ale nezaměstnanost roste Evropský paradox: Firmy hledají lidi, ale nezaměstnanost roste

Dnešní svět je paradoxní. Nezaměstnanost roste, a přitom firmám chybějí pracovní síly.

Kariéra: Co radí ostřílené profesionálky mladším kolegyním? Kariéra: Co radí ostřílené profesionálky mladším kolegyním?

Jakých chyb by se vyvarovaly uživatelky profesní sítě LinkedIn, kdyby měly možnost svoji kariéru zahájit znovu? Ženy, které jsou již v pracovním procesu hezkou řádku let, mají co poradit svým začínajícím kolegyním.

Rada ženám: Jak si říct o zvýšení platu? Rada ženám: Jak si říct o zvýšení platu?

Poslední měsíc roku je přesně tou dobou, kdy si lidé vyjednávají lepší plat pro nadcházející rok. Ženy jsou v těchto věcech často méně úspěšné než muži. Právě jim se tedy může hodit několik rad, jak si říct o zvýšení platu.

Šéfe, tohle chtějí zaměstnanci k Vánocům Šéfe, tohle chtějí zaměstnanci k Vánocům

Zvažujete, jak odměníte před Vánocemi své zaměstnance a kolik letos utratíte za vánoční večírek? Věřte, že by vaši lidé nejraději dostali peníze na ruku. Průzkum společnosti Harris Interactive odhalil, že by 73 % zaměstnanců letos o Vánocích, kdyby dostali na výběr, ocenilo finanční bonus.

7 způsobů, jak zvednout produktivitu ve vaší firmě 7 způsobů, jak zvednout produktivitu ve vaší firmě

Firmy se v současnosti musejí přizpůsobovat velkým změnám. Aby management zvedl produktivitu svých zaměstnanců, musí být flexibilní a inovativní. Jak na to? Máme pro vás 7 tipů.