10 profesí, které nechcete, dokud vám neřeknou plat

| Jaroslav Bukovský

Máte plné zuby nízkého platu v Česku? Nedaří se vám najít práci? Máte silný žaludek, disciplínu a odvahu? Nebojíte se za prací vycestovat? Kladete si otázku, co byste venku mohli dělat? Společně se serverem Howstuffworks.com nabízíme deset tipů, které by možná stály za úvahu. Nejde o profese jen tak ledajaké, jde totiž o takzvané "dirty jobs", tedy špinavé práce.

Sehnat lidi na tato místa je poněkud obtížnější než nabídnout teplé křesílko v útulné kanceláři plné drbajících slečen. Pohovor neprobíhá tak, že se na vás slétnou supi, aby rozcupovali vaše znalosti. Ba naopak – pokud souhlasíte a místo přijmete, takřka tím svému nastávajícímu zaměstnavateli prokazujete službu. Službu, jež nezůstane neoceněna.

Místností pohovoru ovšem veškeré přijemné pocity povětšinou končí. Rozlučte se s pohodičkou za pracovním stolem, "odporně" přetopenou kanceláří, čistýma rukama¨. Často se na vás společnost bude dívat skrz prsty, ačkoli budete dělat užitečnou věc. To se stává.

Hřát vás však bude bobtnající bankovní účet. Stojí to za to? Nemusíte se aspoň trápit s dress kódem. Tak si povolte kravaty, jdeme na to. U každé profese si řekneme její obvyklý roční plat.

reklama
reklama