Nejhloupější věty z pracovních pohovorů

| redakce

Pomlouvání předchozího zaměstnavatele, nedostatečné znalosti o konkrétní pozici nebo nicneříkající, plytké odpovědi. Takové přešlapy z pracovních pohovorů se již staly "klasikou". Éra sociálních sítí s sebou ale přináší nové nešvary.

Pohovor

"Sociální sítě nás nutí vynikat za každou cenu," vysvětluje Roy Cohen, profesionální kouč z New Yorku. "Ne vždy ale náboráři hledají kandidáty, kteří mají nutkavou potřebu vynikat. Chtějí lidi, kteří zapadnou do kolektivu."

Pokud hledáte nové zaměstnání a pracovní pohovor se slibně vyvíjí, byla by škoda si to pokazit. Nesdělujte svému potenciálnímu zaměstnavateli více, než musíte. O následujících příkladech to platí dvojnásob.

"Omlouvám se, že jdu pozdě. Pohádali jsme se s manželem. Stává se to pořád."

"Jedna kandidátka dorazila na pracovní pohovor o 20 minut později," říká Lisa Chenofsky Singer, profesionální kouč z New Jersey. Nabídla kandidátce sklenici vody a zeptala se jí, jaká byla cesta. "Odpověděla mi, že cesta byla hrozná. Pohádali se s manželem, kdo dovede dítě do školky. Zeptala jsem se jí, jestli takhle vypadá typické ráno. Odpověděla mi, že právě tohle byl důvod jejího propuštění z předchozí práce a dodala, že firmy rodinám nevycházejí vstříc."

Kandidátka prozradila, že mají s manželem dlouhotrvající problémy, které negativně ovlivňují její schopnost dorazit včas do práce. "Během neformální konverzace dostanete z kandidáta spoustu zajímavých informací," dodává Chenofsky Singer. "Měla skvělý životopis, ale svému klientovi jsem nemohla přidělávat problémy. Mým úkolem bylo usnadnit mu život, a proto jsem se s touto kandidátkou musela rozloučit."

"Uhodil jsem bývalého kolegu, a proto se nyní s terapeutem věnuji zvládání hněvu.

"Měl jsem kandidáty, kteří se mi svěřili s problémy zvládání hněvu, svými názory na gender, věk a další věci, které pohovoru rozhodně neprospěly," komentuje Shilonda Downing, vlastník společnosti Virtual Work Team, která vyhledá zaměstnavatelům vhodné kandidáty na práci z domova. "Jeden nedávno zmínil, že prochází terapií na zvládání hněvu kvůli incidentu, kdy uhodil svého kolegu, a proto by odteď rád pracoval z domova."

Charakterové vady, zvláště pokud se jedná o fyzické násilí, je lepší v pohovoru nezmiňovat. Informacím o neshodách s bývalým manažerem nebo kolegy se vyhněte. Chcete přece vytvořit dojem zodpovědného a spolehlivého zaměstnance, i když budete pracovat na dálku. "Konflikty s ostatními naznačují, že nejste schopni zvládat stresové situace profesionálně a bez násilí," dodává Downing.

"Vy jste také hezká."

"Měli jsme na pohovoru muže, který pozval naši náborovou pracovnici na rande během pracovního interview," popisuje Winnie Anderson, bývalá náborová pracovnice pro kasina. "Dotyčná byla opravdu v šoku."

Anderson tedy pokračovala v pohovoru místo ní. "Poděkovala jsem muži za účast a vysvětlila mu, že ho vzhledem k jeho chování musíme z konkurzu vyloučit. On na to zareagoval slovy, že já jsem také hezká. To už jsem se s ním musela definitivně rozloučit." Mělo by to být každému jasné i bez vysvětlování. Flirtování – ať už jemné náznaky, či do očí bijící svádění – do pohovoru prostě nepatří.

reklama
reklama