|

Investiční web přeje svým čtenářům vše nejlepší v roce 2014!

1. 1. 2014 00:00

Investiční web přeje svým čtenářům vše nejlepší v roce 2014!

Do roku 2014 vám přejeme mnoho úspěchů nejen v investování!

Výhled na rok 2014

Vážení čtenáři, diváci a fanoušci Investičního webu,

i když se investoři se svou ochotou riskovat přesunuli obrazně řečeno před vchod do kasina, trhy podle mě nečeká rok, kdy bude opět stačit vsadit na jeden typ investic a nechat býky, aby ho bez větších překážek svými rohy vytlačili na úroveň dvojciferných zisků. To přitom v roce 2013 platilo o vyspělých akciových trzích. Pro úspěch v investičním roce 2014 bude důležitější správný výběr konkrétního trhu nebo sektoru. Aktivní investoři by se měli připravit na větší dávku kolísavosti na trzích.

Pro dlouhodobé investory, kteří ctí principy pravidelného investování, bude začínající rok jedním z mnoha na cestě k vybudování bohatství. Měli by také důsledně rozkládat rizika a přimíchat do svých portfolií reálné investice, které do kouta nezatlačí ani případné další intervenční dovádění ČNB. Ve vzduchu stále krouží černé labutě, a proto je i pro dlouhodobé hráče důležité mít portfolia nastavena tak, aby se s jejich pomocí vyhnuli případným velkým ztrátám a dlouhodobě udrželi pozitivní výnos.

Dlouhodobým i krátkodobým investorům, a vůbec všem, které zajímá svět peněz, bude Investiční web nadále 24 hodin denně a 7 dnů v týdnu nabízet užitečné informace, analýzy, exkluzivní rozhovory, živé přenosy na Twitteru, videa a stále populárnější on-line burzovní zpravodajství.

Přeji vám za celou redakci pevné zdraví a řadu úspěšných investic v roce 2014.

S úctou

Petr Novotný, šéfredaktor Investičního webu