|

Martin Urban (brokerjet ČS): Co čekat od americké výsledkové sezóny

17. 7. 2014 09:00

Martin Urban (brokerjet ČS): Co čekat od americké výsledkové sezóny

Výsledková sezóna firem obchodovaných na amerických trzích právě začala. Teprve nyní se ukáže, do jaké míry je optimismus akciových indexů podpořen i zlepšujícími se finančními výsledky. Jak výsledková sezóna dopadne na trhy a od jakých společností se očekávají největší zisky? Nejen to rozebírá hlavní makléř brokerjetu ČS Martin Urban.

BROKERJET ČS - výhled Výsledková sezóna Apple Alphabet (Google) Světové akcie BROKERJET ČS

Z OBSAHU:

  • Konsenzus trhu počítá s meziročním nárůstem firemních zisků zhruba o 6,2 %. Vyšší hodnoty bude mít na svědomí zejména technologický sektor, u kterého se očekává dvojnásobné tempo růstu ve srovnání s odhadem pro celý index. Bez vlivu technologií se očekává meziroční zvýšení zisků firem z indexu S&P 500 okolo 4,7 %.
  • Zajímavé mohou být finanční výsledky firem ze sektoru základních materiálů. Ty si v posledních letech prošly sérií odpisů v důsledku poklesu cen komodit, a jejich obnovený růst jim tedy hraje do karet.
  • U velkoobchodních řetězců se ukáže, jak velká je ochota Američanů utrácet. To by mohlo ovlivnit celkovou náladu trhu v USA.
  • Vzhledem k probíhajícímu oživení amerického hospodářství ve druhém kvartálu očekává Urban, že se firmám podaří odhady trhu překonat.