|

Výhled na nový obchodní týden: O2 odstartuje českou výsledkovou sezónu, zasedání ECB by mohlo přinést komentáře k probíhajícímu QE

16. 10. 2015 16:30

Výhled na nový obchodní týden: O2 odstartuje českou výsledkovou sezónu, zasedání ECB by…

V nadcházejícím týdnu nebude o zajímavé události nouze. Hned v pondělí odstartuje na pražské burze výsledkovou sezónu za třetí kvartál operátor O2 Czech Republic, ve čtvrtek pak čtvrtletní čísla zveřejní Unipetrol. Výsledková sezóna bude pokračovat i v USA, kde bude čísla reportovat více než pětina firem z S&P 500. Z velkých jmen se čísly pochlubí IBM, Boeing, Alphabet, Microsoft nebo Caterpillar. Z dalších událostí budou trhy sledovat čtvrteční zasedání ECB a pozornost budou věnovat též indexům nákupních manažerů. Události následujících dnů pro Investiční web komentuje analytik z České spořitelny Martin Krajhanzl.

Investiční a ekonomický výhled Výsledková sezóna Akcie ČR O2 Czech Republic (dříve Telefónica C.R.) Unipetrol ECB Analytici ČS Martin Krajhanzl

Z OBSAHU

  • Výsledkovou sezónu na pražské burze zahájí v pondělí operátor O2 Czech Republic, od něhož se čeká meziroční stagnace tržeb a růst zisku asi o 20 %.
  • Výsledky Unipetrolu, které vyjdou ve čtvrtek, budou negativně ovlivněny srpnovou nehodou v areálu společnosti, která omezila výrobu.
  • Čtvrteční zasedání Evropské centrální banky by mohlo přinést komentáře k probíhajícímu kvantitativnímu uvolňování.
  • V USA v týdnu výsledky zveřejní více než pětina firem z indexu S&P 500, mimo jiné IBM, Boeing, Biogen, Microsoft či Caterpillar.