|

Výhled na nový obchodní týden: Iniciativu převezme Amerika, Fed bude rozhodovat o měnové politice a Apple zveřejní výsledky

23. 10. 2015 16:30

Výhled na nový obchodní týden: Iniciativu převezme Amerika, Fed bude rozhodovat o měnové…

Nejdůležitější události se budou v příštím týdnu odehrávat mimo Evropu. Investoři se zaměří na dvoudenní zasedání Fedu, které skončí ve středu. Trhy stále čekají, zda centrální banka do konce roku mírně zvýší úrokové sazby. Pokračovat bude v zámoří také výsledková sezóna, svými údaji se pochlubí Apple, ExxonMobil nebo Merck. Na pražské burze zveřejní výsledky za třetí kvartál mediální společnost CME. Z ostatních událostí by trhy mohl zahýbat výsledek jednání Bank of Japan a váhu bude mít stále možnost dalšího uvolnění měnové politiky v eurozóně. To nejdůležitější z příštího týdne pro Investiční web komentuje David Navrátil, hlavní ekonom České spořitelny.

Investiční a ekonomický výhled Fed ECB Japonsko Úrokové sazby Kvantitativní uvolňování Analytici ČS David Navrátil

Z OBSAHU

  • Na trzích budou znát dozvuky z jednání ECB, především budou investoři vstřebávat možnost dalšího uvolnění měnové politiky.
  • V úterý a ve středu bude zasedat Fed, od kterého se do konce roku stále očekává zvýšení úrokových sazeb.
  • Investoři spekulují, že by japonská centrální banka mohla přistoupit ke zvýšení objemu nákupů aktiv na podporu ekonomiky.
  • Na pražské burze čísla za třetí čtvrtletí zveřejní mediální společnost CME, mimo jiné majitelka televize Nova.