|

Výhled na nový obchodní týden: Fed čeká klíčové rozhodování o zvýšení sazeb a boj o kredibilitu, v Praze bude převážen index PX

11. 12. 2015 16:30

Výhled na nový obchodní týden: Fed čeká klíčové rozhodování o zvýšení sazeb a boj o…

Nejdůležitější událostí třetího prosincového týdne a zřejmě i celého roku bude poslední letošní zasedání americké centrální banky, od které se čeká zvýšení základní úrokové sazby o 25 bazických bodů. V Německu vyjdou indexy ZEW a Ifo, které by měly díky hospodářské expanzi největší evropské ekonomiky vzrůst. V ČR bude ve středu zasedat ČNB a v pátek dojde k převážení indexů pražské burzy a evropského benchmarku CECE EUR. To nejdůležitější z následujících dnů pro Investiční web komentuje analytička z České spořitelny Jana Urbánková.

Fed Úrokové sazby Americká ekonomika ČNB Jana Urbánková Česká koruna Investiční a ekonomický výhled Akcie ČR Analytici ČS

Z OBSAHU

  • Od Fedu se čeká zvýšení základní úrokové sazby o 25 bazických bodů z rekordního minima 0-0,25 %. Pokud by centrální banka USA ve středu sazbu nezvýšila, dále by klesla její kredibilita.
  • ČNB by na středečním zasedání měla potvrdit současné nastavení měnové politiky včetně kurzového závazku.
  • V Německu budou zveřejněny ukazatele ZEW a Ifo, které by měly díky zlepšující se situaci v německé ekonomice vzrůst.
  • Po konci pátečního obchodování na pražské burze budou převáženy indexy PX, PX-TR a PX-GLOB a rebalancován bude i benchmark CECE EUR.