|

Výhled na nový obchodní týden: Amerika bude žít daty z trhu práce, v ČR zasedá centrální banka a pokračuje výsledková sezóna

1. 5. 2015 15:00

Výhled na nový obchodní týden: Amerika bude žít daty z trhu práce, v ČR zasedá centrální…

První květnový týden bude nabitý důležitými událostmi. Klíčová budou data z amerického trhu práce a údaje o německé průmyslové výrobě. V ČR bude zasedat ČNB. Výsledková sezóna v USA se přehoupne již do čtvrtého týdne, ve kterém budou výsledky reportovat například Tesla Motors a Walt Disney. V Evropě hospodářská čísla za první čtvrtletí zveřejní firmy v čele s Lufthansou, Société Générale a Adidasem. Výsledky budou reportovat i tři firmy z pražské burzy - Komerční banka, Fortuna a Erste Group Bank. To nejdůležitější z prvního květnového týdne pro Investiční web komentuje Jan Šedina, analytik z České spořitelny.

Investiční a ekonomický výhled Americká ekonomika Nezaměstnanost Výsledková sezóna ČNB Jan Šedina Analytici ČS

Z OBSAHU

  • V USA budou zveřejněna klíčová data z trhu práce. Pokud by statistika byla slabá, výrazně by to snížilo šance na brzký růst úrokových sazeb.
  • Výsledky v zámoří reportují Walt Disney či Tesla Motors, v Evropě Continental, E.ON, Adidas nebo Lufthansa a na pražské burze Komerční banka, Fortuna a Erste Group Bank.
  • ČNB by na svém zasedání měla zopakovat závazek, že bude kurz koruny k euru udržovat nad hladinou 27 EUR/CZK.