|

Výhled na nový obchodní týden: V USA investory čeká revize vývoje HDP, v Evropě bude Řecko dál bojovat o přežití

22. 5. 2015 16:30

Výhled na nový obchodní týden: V USA investory čeká revize vývoje HDP, v Evropě bude…

Poslední květnový týden bude na makrodata bohatý. Spojené státy zveřejní objednávky zboží dlouhodobé spotřeby a revizi vývoje HDP za první čtvrtletí a v Evropě vyjdou spotřebitelská důvěra a německé maloobchodní tržby. Budou také pokračovat jednání Řecka s mezinárodními věřiteli. Důležité věci se budou dít i na pražské burze - výsledky hospodaření za první kvartál ve čtvrtek zveřejní Pegas Nonwovens a ve stejný den bude přerušeno obchodování s akciemi O2 C.R. kvůli štěpení firmy. Nejdůležitější události nadcházejícího týdne komentuje analytička z České spořitelny Dana Hájková.

Investiční a ekonomický výhled Americká ekonomika Řecko O2 Czech Republic (dříve Telefónica C.R.) CETIN Výsledková sezóna Analytici ČS Dana Hájková

Z OBASHU

  • Ve Spojených státech vyjde index objednávek zboží dlouhodobé spotřeby a v Německu budou zveřejněny maloobchodní tržby.
  • Data z eurozóny by pro investory neměla být nijak překvapivá.
  • Výsledková sezóna v USA končí, čísla za první čtvrtletí budou reportovat z velkých firem jen Michael Kors a Tiffany.
  • Na pražské burze zveřejní kvartální výsledky Pegas Nonwovens.
  • Ve čtvrtek bude kvůli štěpení telekomunikační společnosti O2 Czech Republic na pražské burze přerušeno obchodování s akciemi O2 C.R. Obchodování s titulem bude obnoveno následující týden.