|

Výhled na nový obchodní týden: Zasedání ECB, další řecká splátka ve hře a CETIN na burze

29. 5. 2015 16:30

Výhled na nový obchodní týden: Zasedání ECB, další řecká splátka ve hře a CETIN na burze

První červnový týden bude důležitý zejména pro Řecko a jeho věřitele. Do pátku země musí MMF splatit dalších 310 milionů eur, ty ale podle vyjádření svých politiků nemá. Nejdůležitější událostí týdne bude v Evropě středeční zasedání ECB. Bohaté budou nadcházející dny také na makrodata. V USA budou sledovaná zejména páteční data z trhu práce a v Evropě zprávy o inflaci. Na pražské burze se bude od pondělí obchodovat s akciemi operátora O2 Czech Republic po odštěpení správce infrastruktury a datových center CETIN. Výhled na následující týden komentuje Renáta Ďurčová, analytička z České spořitelny.

Investiční a ekonomický výhled Americká ekonomika Nezaměstnanost Inflace ECB O2 Czech Republic (dříve Telefónica C.R.) CETIN Analytici ČS Renáta Ďurčová

Z OBSAHU

  • Evropská centrální banka by na svém středečním zasedání měla potvrdit současné nastavení měnové politiky. Čeká se tak spíše na jakákoli vyjádření ohledně ekonomického výhledu.
  • Řecko se stále nedohodlo s mezinárodními věřiteli na další finanční pomoci, i když tvrdí, že se dohoda blíží.
  • V pondělí se na pražské burze bude poprvé obchodovat s akciemi zbytkového operátora O2 Czech Republic a z něj odštěpené firmy CETIN. Akcie této firmy se budou obchodovat na neregulovaném trhu pražské burzy.