|

Výhled na nový obchodní týden: Fed se může postarat o událost roku, akcie ČEZ čekají poslední dva obchodní dny s nárokem na dividendu

12. 6. 2015 16:30

Výhled na nový obchodní týden: Fed se může postarat o událost roku, akcie ČEZ čekají…

Klíčovou událostí nadcházejícího týdne bude zasedání americké centrální banky. Část trhu spekuluje, že by Fed mohl sebrat odvahu a poprvé od finanční krize zvýšit úrokové sazby; většina investorů nicméně čeká, že se tak stane až v září. V Evropě bude zajímavé sledovat vývoj počtu nově zaregistrovaných vozidel, který naznačí, jak je na tom odvětví, které patří k tahounům evropského hospodářství. Na pražské burze se v úterý budou akcie ČEZ obchodovat naposledy s nárokem na dividendu a v pondělí bude Pegas Nonwovens schvalovat dividendu 1,15 eura na akcii. Nejdůležitější události příštích dnů komentuje Martin Krajhanzl, analytik z České spořitelny.

Investiční a ekonomický výhled Americká ekonomika Evropská ekonomika Fed Úrokové sazby ČEZ Pegas Nonwovens Dividendy Analytici ČS Martin Krajhanzl

Z OBSAHU

  • Americká centrální banka bude rozhodovat o nastavení měnové politiky. Příznivá makrodata naznačují, že by Fed mohl úrokové sazby zvýšit poprvé od finanční krize na zářijovém zasedání.
  • Evropská unie zveřejní počet nových registrovaných osobních vozidel, který napoví mnohé o stavu automobilového průmyslu.
  • Na pražské burze se v úterý budou akcie energetické skupiny ČEZ obchodovat naposledy s nárokem na dividendu.