|

Výhled na nový obchodní týden: Řecko musí do středy schválit další reformy, výsledky reportují Apple nebo Microsoft a v ČR Unipetrol

17. 7. 2015 16:30

Výhled na nový obchodní týden: Řecko musí do středy schválit další reformy, výsledky…

V příštím obchodním týdnu bude trhy opět hýbat hlavně Řecko, které musí schválit další reformy, aby od mezinárodních věřitelů získalo již třetí balík finanční pomoci. Makrodata zastíní americká výsledková sezóna, v rámci které budou reportovat hospodářská čísla giganti jako Microsoft, Apple nebo Boeing. Čeští investoři budou sledovat zejména vývoj kurzu koruny, který se zatím drží nad hladinou 27 EUR/CZK stráženou centrální bankou. To nejdůležitější z nadcházejících dnů komentuje David Navrátil, hlavní ekonom České spořitelny.

Investiční a ekonomický výhled Dluhová krize Výsledková sezóna Česká koruna Česká ekonomika ČNB Řecko Analytici ČS David Navrátil

Z OBSAHU

  • Výsledkovou sezónu za druhé čtvrtletí na pražské burze ve čtvrtek odstartuje Unipetrol, v USA budou v týdnu výsledky reportovat Apple nebo Microsoft.
  • Řecká vládní strana SYRIZA má problém se schvalováním úspor nezbytných pro získání další finanční pomoci, opustilo ji 32 poslanců, kteří se škrty nesouhlasí. Nahradit je musí opozice.
  • Koruna má tendenci na posílení pod hranici 27 korun za euro. Opuštění intervencí ČNB by při velkém a opakovaném tlaku na pokles kurzu EUR/CZK pod 27 mohl přijít dříve než ve třetím čtvrtletí příštího roku.