|

Tropické teploty lákají na pivo. Jak se přední čeští analytici dívají na jediný pivovar na pražské burze?

23. 7. 2015 08:00

Tropické teploty lákají na pivo. Jak se přední čeští analytici dívají na jediný pivovar…

Restaurační zahrádky jsou díky letnímu slunci a tropickým teplotám v obležení. Nejčastěji si lidé splavení horkem dopřávají pivo. Co ale zlatavý mok jako investice? Analytici Milan Lávička z J&T Banky, Petr Hlinomaz z BH Securities a Petr Bártek z České spořitelny se během nedávného setkání skupiny Pivovary Lobkowicz Group s akcionáři zamysleli nad budoucností jediného pivovaru na pražské burze. Mimo jiné odpovídali i na otázky týkající se převzetí majority ve firmě jejím generálním ředitelem Zdeňkem Radilem.

Pivovary Lobkowicz Akcie ČR Anketa Pivo

Z OBSAHU

  • Lávička (J&T Banka): Očekávám, že plán firmy vyplatit první dividendu ze zisku za rok 2016 bude splněn.
  • Hlinomaz (BH Securities): Akcie PLG by měly zůstat na burze.
  • Bártek (Česká spořitelna): Akcie skupiny Pivovary Lobkowicz se po zveřejnění nabídky na převzetí podniku dostaly z výrazného podhodnocení při porovnání s konkurencí na zhruba srovnatelné ocenění.
Ředitel Pivovarů Lobkowicz koupí většinový podíl ve firmě. Akcie PLG z burzy stáhnout neplánuji, řekl Radil Investičnímu webu
Lobkowiczký pivovar, společnost vlastněná 100% generálním ředitelem Pivovarů Lobkowicz Zdeňkem Radilem, koupí 79,4 % akcií společnosti Pivovary Lobkowicz Group od Palace Capital a GO Solar za 1,9 miliardy korun. Akcie PLG na pražské burze v reakci na zprávu prudce posilují. Kolem 9.30 SELČ jejich cena rostla o více než 8 % na 194 Kč. Prodej je podmíněn splacením celé kupní ceny do konce srpna. Na dotaz ohledně budoucnosti akcií PLG na pražské burze Radil Investičnímu webu řekl, že chce podporovat jejich veřejnou obchodovatelnost a z trhu se je stahovat nechystá.
Pivovary Lobkowicz rok na burze: O akvizicích, dividendách a dalších plánech firmy s jejím generálním ředitelem Zdeňkem Radilem
Pivovary Lobkowicz za sebou mají úspěšný první rok na burze, jejich akcie od vstupu na pražský parket posílily o více než 15 %. Začátkem června generální ředitel firmy Zdeněk Radil oznámil, že koupí 79,4 % akcií firmy od Palace Capital a GO Solar za 1,9 miliardy korun, na což titul zareagoval prudkým posílením. Co čeká jeden z předních pivovarů v ČR, nastiňuje v exkluzivním rozhovoru pro Investiční web sám generální ředitel pivovarnické skupiny.