|

Výhled na nový obchodní týden: Americkým trhem mohou zahýbat údaje o HDP, výsledková sezóna ve světě vstupuje do vrcholné fáze

24. 7. 2015 16:30

Výhled na nový obchodní týden: Americkým trhem mohou zahýbat údaje o HDP, výsledková…

Poslední červencový týden bude důležitými událostmi nabitý. Ve Spojených státech a Spojeném království se očekávají údaje o HDP za druhé čtvrtletí. Dále v Americe vyjdou objednávky zboží dlouhodobé spotřeby, PMI a údaje o spotřebitelské důvěře. Z nejdůležitějších společností budou v rozběhnuté výsledkové sezóně v USA reportovat čísla Facebook nebo Ford a v Evropě Volkswagen, Sanofi či Orange. Výsledková sezóna bude pokračovat i na pražské burze, a to ve středu čísly CME a poprvé od vyčlenění české infrastrukturní části i O2 Czech Republic. To nejdůležitější z dění následujících dní komentuje Václav Kmínek, analytik z České spořitelny.

Investiční a ekonomický výhled Americká ekonomika Výsledková sezóna O2 Czech Republic (dříve Telefónica C.R.) CETV Analytici ČS Václav Kmínek

Z OBSAHU

  • Údaje o americkém HDP by měly ukázat na růst ekonomiky USA ve druhém čtvrtletí o 2,5 %.
  • V rámci amerického akciového indexu S&P 500 bude reportovat výsledky 171 firem, z evropského indexu EURO STOXX 50 zveřejní čísla za druhý kvartál asi polovina podniků.
  • Sledované budou zejména výsledky Facebooku, u nichž investory zajímá, zda vyzní stejně dobře jako nedávná čísla Googlu.
  • Na pražské burze bude výsledky poprvé po štěpení reportovat telekomunikační společnost O2 Czech Republic, přidá se také CME.