|

Výhled na nový obchodní týden: Fed čeká klíčové rozhodování o úrokových sazbách, české akcie mohou těžit z rebalancování indexu CECE EUR

11. 9. 2015 16:30

Výhled na nový obchodní týden: Fed čeká klíčové rozhodování o úrokových sazbách, české…

Následující obchodní týden se bude točit kolem zasedání Fedu, na němž se bude jednat o nastavení úrokových sazeb v USA. Dále ve Spojených státech vyjde řada makrodat, mimo jiné index spotřebitelských cen, maloobchodní tržby nebo údaje o vývoji průmyslové výroby. Dění na pražské burze může ovlivnit zejména převážení středoevropského indexu CECE EUR, do kterého budou opět zařazeny akcie O2 C.R. To nejdůležitější z dění následujících dnů komentuje Martin Krajhanzl, analytik z České spořitelny.

Investiční a ekonomický výhled Fed Úrokové sazby O2 Czech Republic (dříve Telefónica C.R.) Americká ekonomika Analytici ČS Martin Krajhanzl

Z OBSAHU

  • Podle agentury Bloomberg je 28% pravděpodobnost, že Fed zvedne úrokové sazby již tento měsíc, a téměř 60%, že tak učiní do konce roku.
  • Do indexu CECE EUR budou znovu zařazeny akcie společnosti O2 Czech Republic, díky čemuž by se měl navýšit podíl ČR v indexu na téměř 20 %.