|

ČEZ 360°: Poučí se energetický kolos ze své balkánské akviziční odysey?

23. 9. 2015 10:30

ČEZ 360°: Poučí se energetický kolos ze své balkánské akviziční odysey?

Akvizice skupiny ČEZ na Balkáně velký úspěch nesklidily. O to žhavější je diskuze o dalších možných akvizičních cílech českého energetického obra. Společnost se nedávno přestala ucházet o Slovenské elektrárne, ve hře ale zůstávají německé hnědouhelné doly a elektrárny švédské energetické firmy Vattenfall, která v úterý vyzvala potenciální zájemce k předložení nabídek na jejich koupi. Půjde ČEZ do boje o aktiva v hodnotě až 3,5 miliardy eur, nebo zvolí cestu decentralizace výroby energie a zaměří se na zelené zdroje elektřiny? To bylo téma pro finančního ředitele ČEZ Martina Nováka, investora a analytika z J&T Banky Michala Šnobra a Petra Bártka, hlavního akciového analytika České spořitelny.

ČEZ Akcie ČR Uhlí a koks Fúze a akvizice Energetika Elektřina Rozhovor Petr Bártek Analytici ČS

Z OBSAHU

  • O akvizici Slovenských elektrární již ČEZ kvůli značným rizikům spojeným s vysokým zadlužením slovenského podniku a nedostavěnou jadernou elektrárnou Mochovce neusiluje.
  • Německá hnědouhelná aktiva švédské firmy Vattenfall v hodnotě kolem 3,5 miliardy eur zůstávají ve hře, i když také nejsou bez rizik.
  • ČEZ také pozorně sleduje proces decentralizace výroby elektřiny a rostoucí zájem o zelenou elektřinu, nechce zaspat příležitost.