|

Výhled na nový obchodní týden: ČSÚ by měl potvrdit dobrý stav české ekonomiky, ve světě budou trhy hýbat důležitá makrodata

25. 9. 2015 16:30

Výhled na nový obchodní týden: ČSÚ by měl potvrdit dobrý stav české ekonomiky, ve světě…

Přelom září a října bude plný zajímavých dat. V ČR vyjde index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru, který by se měl udržet vysoko nad klíčovou hranicí 50 bodů, a ČSÚ zveřejní údaje o HDP. V Německu, které je motorem evropské ekonomiky, budou zveřejněny maloobchodní tržby a inflační data. Ve Spojených státech bude nejsledovanější index jádrových výdajů na osobní spotřebu, preferovaný inflační ukazatel Fedu. Z dalších dat v USA vyjdou indexy nákupních manažerů a spotřebitelské důvěry a jako vždy na začátku měsíce i údaje z trhu práce. Nejdůležitější události následujícího týdne komentuje pro Investiční web Jiří Polanský, analytik z České spořitelny.

Investiční a ekonomický výhled Česká ekonomika Evropská ekonomika Americká ekonomika Analytici ČS Jiří Polanský

Z OBSAHU

  • Český index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru by se měl udržet výrazně nad hranicí 50 bodů, jež odděluje pásmo růstu aktivity od jejího poklesu.
  • V Německu vyjdou údaje o maloobchodních tržbách a inflaci.
  • Ve Spojených státech budou investoři a Fed sledovat především údaje o jádrových výdajích na osobní spotřebu (PCE), preferovaný inflační ukazatel americké centrální banky.