|

Výhled na nový obchodní týden: Statistika z amerického trhu práce naznačí, zda se v USA do konce roku zvýší úrokové sazby

1. 10. 2016 07:00

Výhled na nový obchodní týden: Statistika z amerického trhu práce naznačí, zda se v USA…

Hlavní událostí nadcházejícího týdne bude páteční zveřejnění zprávy o vývoji americké nezaměstnanosti. Kromě toho budou investoři v prvním říjnovém týdnu vyhodnocovat také výrobní indexy nákupních manažerů a ujít si nenechají ani hospodářská čísla předskokanů výsledkové sezóny za třetí čtvrtletí.

Investiční a ekonomický výhled Americká ekonomika Nezaměstnanost Indexy nákupních manažerů Světová ekonomika Výsledková sezóna

Z OBSAHU

  • V pondělí mohou zvýšit volatilitu na trzích indexy nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru, které vyjdou v Asii, Evropě a odpoledne také ve Spojených státech.
  • Mezi sledované předskokany výsledkové sezóny se zařadí na Wall Street výrobce čipů Micron, provozovatel rychlého občerstvení Yum! Brands nebo firma Monsanto. V Evropě čísla zveřejní Tesco.
  • Nejsledovanější událostí globálního burzovního kalendáře bude páteční americká nezaměstnanost, která může napovědět, zda se Fed do konce roku odhodlá zvýšit úrokové sazby.