|

Výhled na nový obchodní týden: Spojené státy budou informovat o vývoji situace na trhu práce, k jednání zasednou FOMC a radní ČNB

28. 10. 2016 16:30

Výhled na nový obchodní týden: Spojené státy budou informovat o vývoji situace na trhu…

Na začátku listopadu se bude pozornost investorů upínat ke Spojeným státům. K dvoudennímu zasedání se sejde Fed a v pátek vyjde statistika nezaměstnanosti včetně údajů o tvorbě pracovních míst za říjen. O nastavení měnové politiky bude rozhodovat také ČNB a pokračovat bude výsledková sezóna, v Praze čísly Fortuny, Komerční banky a Erste Group Bank. Z ekonomických údajů budou investoři kromě americké nezaměstnanosti sledovat také finální říjnové indexy nákupních manažerů a v Česku vyjde říjnová bilance státního rozpočtu.

Investiční a ekonomický výhled Americká ekonomika Evropská ekonomika Výsledková sezóna Centrální banky

Z OBSAHU

  • Výsledková sezóna v USA se přehoupne do druhé poloviny. Na začátku listopadu se kvartálními čísly pochlubí Qualcomm, v Evropě vyjdou například výsledky švýcarské banky Credit Suisse.
  • Kondici světové ekonomiky naznačí indexy nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru a v sektoru služeb.
  • Zasedat budou Fed a ČNB, změna měnové politiky se v USA ani v ČR neočekává.
  • V pátek na trh Spojené státy pošlou statistiku nezaměstnanosti. Podle odhadů se celková míra nezaměstnanosti v říjnu snížila o desetinu procentního bodu na 4,9 % a mimo zemědělství vzniklo asi 170 tisíc pracovních míst.