|

Výhled na nový obchodní týden: V zámoří startuje výsledková sezóna, v Evropě budou investoři vyhodnocovat důležitá data

7. 10. 2016 16:30

Výhled na nový obchodní týden: V zámoří startuje výsledková sezóna, v Evropě budou…

Na Wall Street neoficiálně odstartují výsledkovou sezónu za třetí čtvrtletí čísla největšího světového výrobce hliníku, společnosti Alcoa. V závěru týdne se investoři dozvědí hospodářská čísla od velkých finančních domů, jako jsou Citigroup, JPMorgan Chase nebo Wells Fargo. V Evropě budou v centru pozornosti makrodata, vyjdou údaje o vývoji průmyslu v eurozóně, indexy institutu ZEW pro Německo a zajímavé budou také inflační statistiky Německa a ČR.

Investiční a ekonomický výhled Americká ekonomika Evropská ekonomika Česká ekonomika Inflace ZEW Výsledková sezóna Analytici ČS

Z OBSAHU

  • Ve Spojených státech zveřejní hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí hliníkárenská firma Alcoa či banky JPMorgan Chase, Citigroup a Wells Fargo.
  • Analytici očekávají, že firmy, jejichž akcie jsou zastoupené v indexu S&P 500, vykáží za 3Q zhruba procentní pokles zisku.
  • Z ekonomických údajů budou zajímavé americké maloobchodní tržby, průmyslová výroba eurozóny, ekonomické indexy ZEW pro Německo nebo česká a německá inflace.