|

Výhled na nový obchodní týden: Prim budou hrát makrodata, pražskou burzu může ovlivnit převážení indexů MSCI

11. 11. 2016 16:30

Výhled na nový obchodní týden: Prim budou hrát makrodata, pražskou burzu může ovlivnit…

Třetí listopadový týden bude plný důležitých dat. V Číně budou oznámeny maloobchodní tržby a průmyslová výroba. Průmyslovou produkci oznámí také eurozóna a Japonsko, které navrch přidá vývoj hrubého domácího produktu. Dále se investoři dozvědí, jak se daří ekonomice v eurozóně, zvlášť o svém HDP budou informovat Itálie nebo Německo. V USA budou investoři sledovat inflační statistiku či tržby v maloobchodě. Tuzemští investoři se zaměří na výsledky tabákového výrobce Philip Morris ČR a převážení indexů MSCI. Vyjde také zpráva o vývoji české ekonomiky.

Investiční a ekonomický výhled Americká ekonomika Evropská ekonomika Česká ekonomika HDP Pražská burza Philip Morris ČR Akcie ČR

Z OBSAHU

  • Z makroekonomických údajů budou nejzajímavější data o čínské průmyslové výrobě a maloobchodních tržbách, zprávy o vývoji ekonomik eurozóny, České republiky či Japonska, inflační statistiky z USA a eurozóny nebo data z britského trhu práce.
  • Na pražské burze ve středu své průběžné hospodářské výsledky odhalí tabáková společnost Philip Morris ČR. Podle analytiků z Komerční banky by firma měla udržet tříprocentní meziroční růst čistého zisku, což by mohlo přispět k mírně vyšší dividendě.
  • V úvodu týdne oznámí společnost MSCI nové báze svých indexů. Tuzemští investoři jsou zvědaví zejména na novou skladbu indexu MSCI Czech Republic, ve kterém by mohly být akcie O2 Czech Republic nahrazeny cennými papíry Monety Money Bank.