|

Výhled na nový obchodní týden: Američané si zvolí novou hlavu státu, na pražské burze se výsledky pochlubí ČEZ

4. 11. 2016 16:30

Výhled na nový obchodní týden: Američané si zvolí novou hlavu státu, na pražské burze se…

Na pražské burze v druhém listopadovém týdnu vyvrcholí výsledková sezóna hospodářskými čísly energetické skupiny ČEZ. Výsledky se ale pochlubí také MONETA Money Bank a Kofola ČeskoSlovensko. Hlavní událostí týdne však budou americké prezidentské volby, které ukáží, zda si klíč od Bílého domu od Baracka Obamy převezme Hillary Clintonová, nebo Donald Trump. V zámoří se výsledky pochlubí společnost Walt Disney, která v prosinci pošle do kin další film ze série Hvězdných válek, farmaceutický výrobce Mylan či výrobce grafických čipů NVIDIA.

Investiční a ekonomický výhled Americká ekonomika Prezidentské volby Spojené státy americké (USA) Výsledková sezóna ČEZ Akcie ČR Analytici ČS

Z OBSAHU

  • V úterý se budou v USA konat prezidentské volby. Souboj mezi Hillary Clintonovou a Donaldem Trumpem bude podle posledních předvolebních průzkumů veřejného mínění velmi napínavý.
  • Na pražské burze zveřejní čtvrtletní výsledky hospodaření společnosti ČEZ, MONETA Money Bank a Kofola ČeskoSlovensko.
  • ČEZ by měl vykázat za třetí čtvrtletí poměrně slabá čísla. Na úrovni upraveného čistého zisku čeká analytik z České spořitelny Petr Bártek pokles výsledku meziročně asi o 25 %.
  • Kofola ČeskoSlovensko by podle odhadů J&T Banky‎ měla vykázat pokles tržeb za třetí čtvrtletí o více než 7 %.
  • V případě Monety Money Bank jsou podle agentury Bloomberg očekávání nastavená na kvartální výnosy 2,7 miliardy korun a upravený čistý zisk 910 milionů korun.
  • Z důležitých makrodat vyjdou maloobchodní tržby eurozóny či německá průmyslová výroba.