|

Výhled na nový obchodní týden: Německo a eurozóna zveřejní údaje o HDP, v Praze bude Komerční banka reportovat hospodářské výsledky

5. 2. 2016 16:30

Výhled na nový obchodní týden: Německo a eurozóna zveřejní údaje o HDP, v Praze bude…

V druhém únorovém týdnu v Evropě vyjdou údaje o HDP jak za Německo, tak za celou eurozónu. Data bude pozorně sledovat i Evropská centrální banka, která naznačila další možné uvolnění měnové politiky na březnovém zasedání. V ČR vyjdou inflační data za leden, meziročně by se spotřebitelské ceny měly zvýšit o 0,5 %. V USA budou hospodářské výsledky reportovat Coca-Cola, PepsiCo či Walt Disney a na pražské burze Komerční banka. Co trhy čeká v příštích dnech, komentuje David Navrátil, hlavní ekonom České spořitelny.

Investiční a ekonomický výhled Americká ekonomika Evropská ekonomika Výsledková sezóna Komerční banka David Navrátil Analytici ČS

Z OBSAHU

  • ECB, která naznačila další možné uvolnění měnové politiky na březnovém zasedání, bude pozorně sledovat údaje o HDP eurozóny.
  • Pokud se naplní očekávání trhu a tempo meziroční inflace v ČR stoupne na 0,5 %, bude to mírně pozitivní zpráva pro ČNB.
  • V zámoří zveřejní hospodářské výsledky Coca-Cola, PepsiCo či Walt Disney, na pražské burze odtajní čísla Komerční banka.